Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ İl Başkanlığı seçim startını verdi. 2019 seçim çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulunan İl Başkanı Koray Önsel, yerel yönetimleri, TBMM’de Tekirdağ’ı temsil eden milletvekilleri ve iktidar partisinin Tekirdağ’daki yerel temsilcilerini de sert şekilde eleştirdi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ İl Başkanlığı seçim startını verdi. 2019 seçim çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulunan İl Başkanı Koray Önsel, yerel yönetimleri, TBMM’de Tekirdağ’ı temsil eden milletvekilleri ve iktidar partisinin Tekirdağ’daki yerel temsilcilerini de sert şekilde eleştirdi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Önsel, Mikro Milliyetçilik Yapanlara Ateş Püskürdü

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ İl Başkanlığı seçim startını verdi. 2019 seçim çalışmalarına yönelik  açıklamalarda bulunan İl Başkanı Koray Önsel,  yerel yönetimleri, TBMM’de Tekirdağ’ı temsil eden milletvekilleri ve iktidar partisinin Tekirdağ’daki yerel temsilcilerini de sert şekilde eleştirdi.  Büyük beklentilerle seçilen CHP’li yöneticilerin ve kadrolarının büyük bir hayal kırıklığından başka bir sonuç vermediğini söyleyen Önsel,  iktidar partisine bağlı yerel yöneticilerin  ise  Tekirdağ’da ki yatırımların  gerçekleştirilmesi konusunda  eksik kaldıklarını vurguladı. 

 

 


MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, 2019 yerel seçimleri ve parti çalışmalarına yönelik  MHP  İl binasında basın toplantısı düzenledi. Yerel ve merkezi yönetimlerin Tekirdağ’daki çalışmalarına da değinerek eleştirilerde bulunan Önsel,  AK Parti ve CHP’li yöneticilere seslendi.


 Konuşmasına, parti kurultayında alınan kararlar ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler vererek başlayan Önsel,   21 Nisan 2018 tarihinde milletvekilleri, il ve ilçe başkanları, divan üyeleri, MYK üyeleri ile birlikte  Kızılcahamam’da yapılacak olan toplantıda seçimlerle alakalı stratejilerin belirleneceğini ve istişareler yapılacağını belirterek,  sonraki evrede aday adaylıkları sürecinin başlamasıyla daha aktif bir saha çalışması yürütüleceğini bildirdi.


İl yönetimini devraldıkları günden itibaren seçim olacakmış gibi teşkilatlarda ki kurumsal çalışmalara hız verdiklerini aktaran Önsel, çalışmaların neticesini Türk milletinin sandıkta MHP’ye dönük iradesiyle alacaklarını kaydetti.


“TEKİRDAĞ TECRÜBESİZ YÖNETİCİLER YÜZÜNDEN 4 YILINI KAYBETMİŞTİR”


30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli idareler seçimlerin de  Tekirdağlıların tercihinin; 11 ilçe ve Büyükşehir belediyesinde CHP’nin adaylarından yana olduğunu dile getiren Önsel, “ Ancak büyük beklentilerle seçilen CHP’li yöneticiler ve kadroları maalesef büyük bir hayal kırıklığından başka bir sonuç vermemiştir. Türkiye’nin göz bebeği Trakyamızın en büyük ili Tekirdağ tecrübesiz yöneticiler yüzünden 4 yılını kaybetmiştir. Yola çıkarken eleştirdikleri yönetim tarzının tamamını kendileri de uygulayarak eskiye dair hiçbir şeyin değişmediğine bizleri şahit etmişlerdir” dedi.


“BÖLGE BÖLGE YAPILAN İMAR RANTLARI”


Yerel yönetimlere yönelik sert eleştirilerini sürdüren Önsel, “Kadrolaşmadan tutun da, yalan yanlış yapılan ihaleler, adrese teslim işler, kurumlar arasındaki kopukluk, insanlar arasındaki kutuplaşma, bölge bölge yapılan imar rantları, hükümet kaynaklarından Tekirdağ’a kaynak aktarmak için mücadele edilmemesi, yerel yöneticilerin siyaseti her zaman ön planda tutması ve bunun gibi daha birçok mesele maalesef düzeltilememiş, hatta daha da artmıştır. Biz bunları aşmak için Üretken Belediyecilik projemizi sahada vatandaşlarımıza anlatmıştık, ancak o gün kabul görmeyen bu projelerimizin inşallah 2019 Mart ayında yapılacak olan seçimlerde Tekirdağlı hemşerilerimiz tarafından kabul göreceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.


“BEN YAPTIM OLDU ZİHNİYETİ”


Eşit hizmet anlayışının olmadığını, ‘ben yaptım oldu’ zihniyetiyle ve bir takım siyasi çevrelerin talep ve baskılarıyla icraat yapmaya çalışıldığını ileri süren Önsel, “Çok ciddi bir bütçeye sahip bir belediyeden beklenen bugüne kadar Tekirdağ’ın tamamında eşit hizmet anlayışıyla vatandaşlarımızı belediyenin sıcak yüzüyle tanıştırmalarıydı. Mesleğim gereği teknik olarak tüm ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarımıza siyaseti bir kenara bırakarak elimizden gelen desteği vermek istediğimizi beyan etmiştik. Ancak bugüne kadar istişareye kapalı, ben yaptım oldu zihniyetiyle ve bir takım siyasi çevrelerin talep ve baskılarıyla icraat yapmaya çalıştıkları için bir karşılık alamadık. Tekirdağlı hemşerilerimiz 4 yıllık süreci iyi değerlendirmiştir. Gittiğimiz her ilçede, her ziyarette aynı tarzda şikayetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Kadir Albayrak’ın şahsıyla ilgili bir problemimiz yoktur. Ancak iyi insan olmak, dürüst insan olmak maalesef etrafınızdakilerin de iyi, başarılı, dürüst olması anlamına gelmiyor. Artık süreç dolmuştur. Mevcut yöneticiler kalan son senelerini de seçim çalışmalarına, adaylık mücadelelerine harcayacakları için Tekirdağ’ımız bir dönemini daha kaybetmiştir. Vatandaşa hizmeti bir kenara bırakıp, gelecek hesapları doğrultusunda parti içi mücadelelerine yoğunlaşan zihniyetlere hak ettikleri cevap 2019 Martında verilecektir” ifadelerini kullandı.


BİRLİK BERABERLİK SAĞLANMALI


 İnsanların huzurla, kardeşçe, güvenle, sağlıklı bir şekilde yaşayacakları bir Tekirdağ hayali kurduklarını aktaran Önsel, bunu sağlamak için tüm kurumların, STK’ların, siyasi partilerin el ele mücadele ederek, mutlak suretle bu birlik beraberliği sağlaması gerektiğini vurguladı.


İKTİDAR PARTİSİNİN TEMSİLCİLERİ EKSİK KALMAKTA


Merkezi hükümetin temsilcilerini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  Tekirdağ’ı temsil eden tüm milletvekillerini de eleştiren Önsel,  “Tekirdağ yıllardır hak ettiğini alamamaktadır. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümet yetkililerinin özellikle son yıllarda yaptıkları büyük yatırım hamleleri, üstün gayretleri göz önünde bulundurulursa, kendilerinin bölgemize bundan daha da fazla önem vermelerini sağlamak iktidar partisinin temsilcilerine düşmektedir. Ancak bu konuda maalesef eksik kaldıklarını düşünmekteyiz. Bunun için ciddi anlamda çalışmalar yapılmalı, işin Ankara ayağında tüm siyasiler topyekûn birleşip Tekirdağ için bir ve beraber olmalıdır. Tekirdağ artık sanayisiyle, tarım arazileriyle, turizmiyle bir cazibe merkezi olmayı hak etmektedir. Bizler de üzerimize düşen ne varsa sonuna kadar yapacağımıza söz veriyoruz” şeklinde konuştu.


“MİKRO MİLLİYETÇİLİK KONUSUNDA YEREL YÖNETİCİLERE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR”


Tekirdağ’da yaşanan en önemli sorunlardan birinin de mikro milliyetçilik olduğuna dikkat çeken Önsel, “Tekirdağ’da gün geçtikçe büyüyen bir diğer sıkıntı da bölge bölge yapılan mikro milliyetçiliktir. Bundan her kim besleniyor ya da bunu tetikliyorsa bilsin ki bunun hiç hoş olmayan hadiselere yol açması kuvvetle muhtemeldir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kanla yazılmış bu sınırlarının içerisinde yaşayan herkes kardeştir ve insanları ötekileştirmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Özellikle bu konuda yerel yöneticilere büyük iş düşmektedir. Belediyeler sadece yol, alt yapı, kaldırım yapmakla mükellef değildir. Asıl vazifeleri sınırları içerisinde yaşayan insanların huzurunu, refahını, güvenini sağlamaktır. Sınırlarımız içerisinde yaşayan herkes Tekirdağ’da yaşamaktan memnun olmalıdır. Ama özellikle son aylarda Tekirdağ’da muhtelif ilçelerden ve mahallelerden aldığımız şikayetler bunun bir takım gruplar tarafından kasti olarak dillendirildiğidir. Bunun önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ekmek uğruna ilimizi şereflendiren tüm vatandaşlarımıza teşkilatlarımızın kapısı sonuna kadar açıktır. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır hadisi şerifi ışığında tüm hemşerilerimizi kucaklıyor, dil din ırk mezhep ayırmadan hepsine gönlümüzde yer olduğunu bir kez daha dile getirmek istiyorum” sözlerini kaydetti.

 

Okunma :383
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1762     Dün : 3159    Toplam : 5162906