Tekirdağlı balıkçılar budefa Mehmetçik için denize açıldı . Türk Silahlı Kuvvetler (TSK)’nın Afrin’e düzenledikleri Zeytin Dalı Harekatı’na desek olmak için yaklaşık 60 tekneyi bayraklarla donatıp denize açıldılar.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağlı balıkçılar budefa Mehmetçik için denize açıldı . Türk Silahlı Kuvvetler (TSK)’nın Afrin’e düzenledikleri Zeytin Dalı Harekatı’na desek olmak için yaklaşık 60 tekneyi bayraklarla donatıp denize açıldılar.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Mehmetçiğe Destek İçin Denize Açıldılar


Tekirdağlı balıkçılar budefa Mehmetçik için denize açıldı . Türk Silahlı Kuvvetler (TSK)’nın  Afrin’e düzenledikleri Zeytin Dalı Harekatı’na desek olmak için yaklaşık 60 tekneyi bayraklarla donatıp denize açıldılar.

 

 


Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi tarafından irili ufaklı yaklaşık 60 teknenin katılımıyla Mehmetçiğin terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a karşı başlatmış olduğu, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için denize açıldı. Etkinlik, Saygı duruşu ve istiklal Marşı okunduktan sonra, Orta camii emekli imam hatibi Servet Boztekin'in Kur'an tilaveti sonrası dualar edildi. Daha sonra Türk Bayraklarıyla donatılan gemi ve tekneler Tekirdağlı vatandaşlarıda alarak denize açıldı. Havanında güzel olmasıyla etkinliğe vatandaş ilgisi büyük oldu.


BUGÜN BALIK DEĞİL MEHMETÇİK İÇİN AÇILIYORUZ


Tekirdağ Su Ürünleri Kooperatif Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, bu organizasyon için balıkçıların bu gün balığa çıkmadığını belirterek, “Afrin’de şehit olan kardeşlerimiz için bir organizasyon yaptık. Allah’a şükür bugün balıkçı kardeşlerimiz denize çıkmadılar. Bugün herkes bir güzellik sağladı. Hepsinden Allah razı olsun. Mevlit okuttuk, pilavlarımızı dağıttık. Yaklaşık yüz tane teknemiz organize oldu. Tüm Tekirdağ halkımız davetli oldu. Böyle bir farkındalık yaptık, çok da güzel oldu. Herkesin de hoşuna gitti. İnşallah bundan sonra daha da güzel şeyler olacak” dedi.


Denize açılan tekneler tur bitiminden sonra limana geri döndüler. Denize açılan tekneler görsel bir şölene dönüştü.


 

 

Okunma :394
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1922     Dün : 3159    Toplam : 5163066