Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Sabri Çınar geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantısında faaliyet raporu üzerinden eleştirilerde bulundu.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Sabri Çınar geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantısında faaliyet raporu üzerinden eleştirilerde bulundu.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Meclis Üyesi Sabri Çınar’dan Eşkinat’a; ‘’Kim Olsa Aynısını Yapardı’’

 

Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Sabri Çınar geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantısında faaliyet raporu üzerinden eleştirilerde bulundu.

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Süleymanpaşa Belediye Meclisinde söz alarak konuşma gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Sabri Çınar, Süleymanpaşa Belediyesinin yol yapım işinde kahramanlık yaptığını belirtti.

 


ESNAFA KESİLEN CEZA FAZLA !


Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hatayı, Süleymanpaşa Belediyesinin de ceza yazmasını eleştiren MHP Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Sabri Çınar;   ‘’Burada önemli bir konu var, aslında hem Büyükşehir belediyesini ilgilendiriyor, hem de Süleymanpaşa Belediyemizi ilgilendiriyor. Çünkü Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bir hatayı Süleymanpaşa Belediyemiz esnafımıza ceza keserek ne yazık ki göstermiş. Bu kabahatler kanununa göre yapılan işlemlerde kaldırım işgalinden dolayı mesela 150 iken 955’lere uzanmış, yanı burada %537 gibi bir şey, Hükümet caddesi üzerinde ki esnaflarımız durumlarından çok muzdaripler, tek şerit olduktan sonra, araya da dubalar konduktan sonra zaten insanlar arabalarını park etmeye yer bulamıyorlar. Oraya gelen bir sürü esnaf var, bu esnaf mal indirecek, bindirecek.Bu sebepten dolayı kaldırımlara mecbur arabalarını çekiyorlar.  Biz bu insanlara bir şey vermediğimiz içinde insanlar böyle yapıyor, ve bu sebepten dolayı da cezalarının fazla olduğunu düşünüyorum. Zaten faaliyet raporunda da belirtmişsiniz.’’ İfadelerini kullandı.


TESKİ KAZIYOR BİZ YAPIYORUZ, BEN ANLAMADIM !


TESKİ’nin kazdığı yerleri teskinin üst yapısı ile birlikte yapması gerektiğinin altını çizen MHP Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Çınar;‘’Bundan birkaç ay önce bir konu gündeme getirmiştim, bu konuda da bir araştırma yaptım, Ekrem Başkan her yerde şunu söylüyor ‘’Cumhuriyet Tarihinde, Tekirdağ’da en çok asfalt yapan belediye başkanıyım’’ diyor. Çok haklı, ama Cumhuriyet Tarihinde de, Tekirdağ’da ve Süleymanpaşa’da da en çok kazı bu dönemde yapıldı. Bu sebepten dolayı o değil de bir başkası olsa yine aynı şeyi yapacaktı. 30 Milyon TL’ye yakın sadece yol yapımına Süleymanpaşa bütçesinden para harcandığı yazılıyor faaliyet raporunda. Şimdi Sayın Başkan; Süleymanpaşa ilçesi neden kazıldı. Tekirdağ Belediyesinin İller Bankası ve Japon Şirketinden almış olduğu krediye istinaden oluşturduğu proje ve bunun sonucunda da kazılmaya başladı, daha sonra bunu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ takip etti. Geçenlerde Bursa Osmangazi Belediyesinde ki belediye meclis üyesi ağabeyimi aradım. Dedim ki ‘’ Ağabeyim sana şunu sormak istiyorum ? BUSKİ var sizde, Osmangazi ilçesinde alt yapıyı yaptıktan sonra kapatan BUSKİ, üst yapıyı kim yapıyor ?’’ dedim. Bana ‘’Tabii ki onlar yapıyor, eğer onlar kazıyor, onlar kapatıyorsa BUSKİ yapar’’dedi. Burada ben anlam veremedim. Hem kredi çekiyorsun bu alt yapıyı yapmak içi, ondan sonra da 30 Milyon gibi, aslında Süleymanpaşa ilçesinin bütçesinin büyük bir bölümünü yol yapımı için ilçemize harcatıyoruz. Ben düşünüyorum, eğer 30 milyon TL benim bütçemde kalsaydı; Kaç tane belediye binası, kaç tane müze, kaç tane park, kaç tane kültür sarayı yapılırdı.’’dedi.


SÜLEYMANPAŞA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE SAVUNULMUYOR !


Süleymanpaşa ilçesinin Büyükşehir Meclisinde savunulmadığını belirten Çınar; ‘’Ben Şunu Anlatmak istiyorum. Benim Süleymanpaşa ilçem ne yazık ki Büyükşehir katında, Büyükşehir Meclisinde yeteri kadar savunulmuyor. Keşke Büyükşehir Belediye Meclisinde olsaydım da yeteri kadar sesimizi duyurabilseydim.Benim Söyleyeceklerim Bu Kadar.’’ diyerek sözlerini noktaladı. 


Okunma :1123
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 3349     Dün : 4627    Toplam : 5307933