Tekirdağ'da bulunan ve Deniz İşletmelerinin elinde bulunan Tekirdağ Limanı 20 Aralık günü ihalesi yapılacak. Yapılacak olan ihaleye Taşıyıcılar Kooperatifi hazırlanıyor.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ'da bulunan ve Deniz İşletmelerinin elinde bulunan Tekirdağ Limanı 20 Aralık günü ihalesi yapılacak. Yapılacak olan ihaleye Taşıyıcılar Kooperatifi hazırlanıyor.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Tekirdağ Birlik Olmalı !

 

Tekirdağ'da bulunan ve Deniz İşletmelerinin elinde bulunan Tekirdağ Limanı 20 Aralık günü ihalesi yapılacak. Yapılacak olan ihaleye Taşıyıcılar Kooperatifi hazırlanıyor.

 

 


Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan eski AK Port limanının ihalesi 20 aralık 2017 günü yapılacak. Hali hazırda deniz işletmelerinin işlettiği liman için %100 yerli bir Kooperatif Limanı işletmek için ihaleye girmeye hazırlanıyor. Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi limanın işletmesine talip olarak kazancın dışarıya çıkmasını önleyerek Tekirdağ'ın en işlek limanlarından biri olan bu limanı Tekirdağ ekonomisine kazandırmayı hedefliyor.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ'ın tanınan iş adamlarından Ziraat Yüksek Mühendisi İlhami Özcan Aygun konuyla ilgili çok özel açıklamalarda bulundu. Aygun: '' Tekirdağ limanını işletmek isteyen ve 20 aralık günü ihaleyi almaya hazırlanan Taşıyıcılar Kooperatifi başkanı Ali Rıza Eti ve Yönetimi tüm hazırlıkları yapmaya devam ediyor. 39 yıllığına yapılacak olan ihaleye bir çok iştirakçinin katılacağı tahmin ediliyor. Bu limanı Tekirdağ ekonomisine kazandırmaya çalışan Taşıyıcılar Kooperatifine sahip çıkılmalıdır. Bu limanı Tekirdağlı bu kooperatifin alması demek, paranın direkt olarak Tekirdağ'da kalması ve her bir vatandaşa faydasının sağlanması demektir. Tekirdağ ekonomisine ciddi bir katma değer katacak olan limanın el birliği ile Tekirdağ'a kazandırılması gerekmektedir. Tekirdağ'da ki işsizlik sorununa başka bir çözümdür bu limanı Taşıyıcılar Kooperatifinin alması. 6 Milletvekilimizin de elini taşın altına koyması gerekmektedir. Artık Tekirdağlı vatandaşlar ve bu şehri yönetenlerin uyanması gerekmektedir. El Birliği ile bu limanı Tekirdağ ekonomisine kazandıralım.'' dedi.


ZARAR EDİYORUZ DİYENLER YİNE İHALEYE GİRİYOR


20 Aralıkta ihalesi yapılacak olan liman için ilginç bir isim daha liman ihalesine girmeye hazırlanıyor. Daha önce bu limanı işleten ve zarar ediyor gerekçesi ile limanı terk eden DİNÇKÖK ailesi tekrardan Tekirdağ limanının ihalesi için harekete geçtiği iddia edildi.

 

 


DAHA ÖNCE YAPILDI


Tekirdağ'da daha önce minibüsçü esnafı birleşerek Tekirdağ Özel Halk Otobüslerinin işletmesini almış ve Tekirdağ'ın ekonomisine ciddi katkıda bulunmuştu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aygun ''Daha önce minübüsçüler birleşip TETAŞ adıyla bir şirket kurarak bu işi nasıl becerdiyse şimdide kamyoncu esnafınında bal gibi bu işi başara bileceğinden eminim, yeterki Tekirdağ siyasetçisi, bürokratı ve işadamları bu işe kilitlensin" dedi.


TEKİRDAĞ LİMANI TEKİRDAĞLILARA YAKIŞIR


Konunun gündeme gelmesinin ardından sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulunan Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti Tekirdağ limanı Tekirdağlılara yakışır dedi açıklamasında ;''Arkadaşlar,  ilk önce İlhami Özcan Aygun arkadaşıma bu konuyu gündeme getirip kamu oyu oluşturma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bence de Tekirdağ limanı Tekirdağlılara yakışır. Bu işin başarılabilmesi için başta Valimiz ve Milletvekillerimiz olmak üzere büyükşehir ilçe belediye başkankarımızın ve halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Bizi bu büyük işte yanlız bırakmayan herkeze şahsım ve temsil ettiğim S.S 1 No'lu Tekirdağ Loj. Mot. Taş. Koop. Ortakları, çalışanları, ve Trakya'da faaliyet yürüten tüm sanayici ve madencilik faaliyeti yürüten firmalar adına şimdiden şükran minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum.'' dedi. 

 

Okunma :3780
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4428     Dün : 6355    Toplam : 5304385