Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ Şubesi tarafından geniş katılımlı bir iftar programı düzenlendi. Gecede hayırsever işadamı Bekir Kiremitçi’ye desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ Şubesi tarafından geniş katılımlı bir iftar programı düzenlendi. Gecede hayırsever işadamı Bekir Kiremitçi’ye desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Kiremitçi’ye Anlamlı Plaket

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ Şubesi tarafından geniş katılımlı bir iftar programı düzenlendi. Gecede hayırsever işadamı Bekir Kiremitçi’ye desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

 


Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tekirdağ Şubesi tarafından Tekirdağ Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nde iftar organizasyonu yapıldı. İftara her kesimden geniş bir katılım oldu.  Gecede Kuran’ı Kerim Tilaveti yapıldı. Sinevizyon gösterisi oldu. Semazen gösterisi gerçekleşti.


İftara katılanların kadir gecesini ve bayramını tebrik eden Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Tekirdağ Milletvekili adayı Mustafa Şentop: “Yüz yıl içerisinde Türkiye’de gerçekleşmiş olan en büyük anayasal reformunun, hükümet sistemi reformunun yürürlüğe girmesi için ikinci ayak oynanacak milletimizin seçimlere şuuru idrak içerisinde baktığı kanaatindeyim. Dünyadaki bütün fikirler ideolojiler, gençler tarafından benimsenmek ümidi ile yaşarlar. Dünyada bazen uygulama safhasına geçmiş bazen devlet sistemlerinin ideolojisine dönüşmüş birçok fikir var. Bunlar başlangıçtan itibaren kendilerini gençliğe mahal etmek arzusu ile yaşarlar ve hedef kitle olarak gençleri seçerler. Bunun sebebi şudur; bütün ideolojilerin, siyasi görüşlerin, dünya görüşlerinin kalıcı olabilmesi için devamlı olabilmesi için gençlik tarafından sahiplenilmesi gerekir. Türkiye’de ki bütün ideolojilerin ancak gençler tarafından benimsenmesi halinde devamlılığını sürdüreceğini düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.


Katılımcılara teşekkürlerini ileten TÜGVA Tekirdağ Şube Başkanı Emrah Hekim; “Bizler bin yıldır dünyaya insanlık nedir göstermiş yaşamayı değil yaşatmayı öncelemiş bir medeniyetin mensuplarıyız. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi aziz vatanımız önemli dönemlerden geçti geçmeye de devam ediyor. Yakın tarihte yaşadığımız olaylardan Türkiye’nin gençliği olarak dersler çıkarmak zorundayız. Devletin en önemli noktalarına sızmış beynini ipotek altına vermiş hainlerin yerine Türkiye’nin gençliğinin taşın altına elini değil bedenini koymak zorunluluğu altındadır. Küresel sömürge düzeninin kuyruğuna bastıkça, dünya mazlumlarının sesi oldukça, dünya beşten büyüktür dedikçe ülkemiz hedef noktasına konmaktadır. Darbelerle, muhtıralarla, algı operasyonlarıyla ülkemizin yükselişini engelleyemeyenler namertçe bir takım terör örgütlerinin arkasına sığındıklarına da şahitlik ediyoruz. Ülkemizin değil tüm dünya mazlumlarının sesi olmak bizim inancımızın ve bizim ahlakımızın gereğidir. Haksızlığa karşı durmak zorunluluktur.” dedi.


Gece de ayrıca hayırseverliği ile ön plana çıkan Kiremitçiler Madencilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kiremitçi’ye TÜGVA’ya yaptığı maddi manevi desteklerden dolayı plaket takdim edildi. Plaketini Şube Başkanı Hekim ve Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop’tan alan Kiremitçi, “Sayın Cumhurbaşkanımız gençliğe büyük önem veriyor. Bu yüzden TÜGVA’da bu yolda önemli adımlar atıyor. Güzel ahlaklı dinini örfünü bilen bilime ışık tutan gençlerin yetişmesi için gayret sarf ediyor. Bizler de kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Benim için müstesna olan bu ödülü Anayasa Komisyonu Başkanımız Tekirdağ’ın değeri Şentop hocamızın ve gecesini gündüzüne katarak gençlik için çalışan Emrah kardeşimizin elinden almak fazlasıyla mutlu etti” dedi

 

Okunma :360
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 3337     Dün : 4627    Toplam : 5307921