Tekirdağ’da AK Parti, CHP, İYİ Parti, Tekirdağ Kadın Platformu, Türk Kadınlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ’da AK Parti, CHP, İYİ Parti, Tekirdağ Kadın Platformu, Türk Kadınlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Yağmur Kadınları Engelleyemedi !

 

Tekirdağ’da AK Parti, CHP, İYİ Parti, Tekirdağ Kadın Platformu, Türk Kadınlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

 

 

“8 MART ONURLU MÜCADELENİN GÖSTERGESİDİR”


Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninde AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal ve kadın kolları çelenklerini sunarak bir basın açıklaması yaptı. Nesibe Ünal, “Emek veren, acı çeken, mücadele eden, hakkını savunan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. 8 Mart Dünya Kadınlar günü çıkış noktası bile, bize gerektiğinde kadının canı pahasına doğru bildiklerinin mücadelesini nasıl vereceğinin bir göstergesidir. Bence Dünya Kadınlar günü diye bir gün olması, bizim bu günü kutluyor olmamız bile üzücü ve onur kırıcıdır. Kadın çiçek benzetmesiyle taltif edilecek ve istenildiği zaman dalından koparılıp fırlatılacak bir varlık değildir. Bizler bir eş ve anne olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadın ve erkek beraber yürüdüğümüz bu uzun yolda birbirimizi üzmemek hırpalamamak ve yok saymamak dilek ve ümidiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyorum” dedi.

 


“KADIN TOPLUMUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜDÜR”


AK Parti Kadın Kolları’nın ardından CHP ve İYİ Parti Kolları ile Tekirdağ Kadın Platformu ve Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Temsilciliği çelenk sunma töreni gerçekleştirerek Kadınlar Günü’nü kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anısına konuşmayı Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Temsilcisi Nural Ülker yaptı, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün. Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu,  sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır. Kadın varsa Demokrasi Var diyerek 8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutluyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 


Okunma :385
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1818     Dün : 3159    Toplam : 5162962