Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, 50. Yıl Ortaokulunda ve Valilik çevresinde ki park sorunu ile ilgili çıkan haberler ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, 50. Yıl Ortaokulunda ve Valilik çevresinde ki park sorunu ile ilgili çıkan haberler ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Tekirdağ Emniyetinden Açıklama !


Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, 50. Yıl Ortaokulunda ve Valilik çevresinde ki park sorunu ile ilgili çıkan haberler ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.


Tekirdağ İ Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama’da yapılan haberlerin asılsız ve mesnetsiz olduğu vurgulandı.


İşte Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünün gerçekleştirdiği yazılı açıklama;


 Son zamanlarda yerel basında ve sosyal medyada kurumumuz ile ilgili çıkan haberlerde, özellikle 50. Yıl Ortaokulu, Hükümet Caddesi ve Valilik çevresinde trafik ekiplerinin görevini yapmadığı, herhangi bir cezai işlem uygulamadığı yönündeki asılsız ve mesnetsiz iddialar nedeniyle kamuoyuna açıklama yapma gereği doğmuştur.


            2017 yılı ve 2018 yılının ilk iki aylık zaman dilimi içerisinde, İlimiz Süleymanpaşa İlçesi Yunusbey Caddesi, Hasanefendi Sokak, Hükümet Caddesi ile Valilik, Adliye ve Eski Defterdarlık civarında hatalı park eden araçlarla ilgili yapılan denetimlerde, 11.343 araca 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nun 59.,60. ve 61. Maddelerinden cezai işlem uygulanmıştır. Bu süre içerisinde öğrenci servislerine yönelik yapılan denetimlerde ise 3.204 araç ve sürücüsü kontrol edilerek, eksikliği görülen 197 sürücü ve araca cezai işlem uygulanmıştır.


            Yerel basında özellikle 50. Yıl Ortaokulu ve civarı ile ilgili trafik sorunlarını anlatan haberlerde; yetkililerden bilgi alınmadan bilgi alınmış gibi haberler yapıldığı, UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) tarafından alınmış olan kararların farklı şekilde yorumlandığı görülmüştür. Trafik ekiplerinin bu bölgelerde görevlerini yapmadığı ve cezai işlem uygulanmadığı şeklinde mesnetsiz haberler yapılarak kurumumuz yıpratılmaya çalışılmaktadır.


            Konuyla ilgili; İlimiz Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı UKOME tarafından alınan 17.02.2016 tarih ve 2016/87 sayılı karar ile öğrenci servislerinin öğrencileri rahat ve güvenli bir şekilde indirip bindirmeleri için tüm okul önlerinde okul servis araçları haricinde araç park edilmesi yasaklanmıştır.


            Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzün haberlerde bahsi geçen cadde ve sokaklar ile tüm sorumluluk alanında denetimleri aralıksız olarak devam etmekte olup; asılsız ve mesnetsiz haberlere itibar edilmemesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 

Okunma :1177
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4452     Dün : 6355    Toplam : 5304409