Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,AK Parti Tekirdağ 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresine katılmak geldiği Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,AK Parti Tekirdağ 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresine katılmak geldiği Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Çavuşoğlu; ‘ CHP Bizi Şaşırtmıyor!’

 

Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,AK Parti Tekirdağ 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresine katılmak geldiği Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

 


İlk olarak Tekirdağ Valiliğine gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret öncesinde şeref defterini imzalayan Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu daha sonra Valilik makamında gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Seçim İttifakı ile ilgili sorunun sorulması üzerine Başbakan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu; ‘Arkadaşlar mağlumunuz olduğu üzere, Türkiye 16 Nisan referandumundan sonrayeni bir döneme girmiş oldu.Özellikle de 15 Temmuz’da ortaya çıkan Hain darbe girişimi ve Türkiye’yi teslim alma girişiminden sonra  ve bugün bölgemizin içerisinde ki konjöktür, gerçekten de birlik beraberlik içerisinde ruhumuzu yüceltmek daha da ziyadesiyle pekiştirmek gerektiğini bize işaret ediyor. Nitekim sayın Bahçeli’nin 15 temmuz dan sonra Yeni Kapı ruhunu devam ettirmek adına ortaya çıkışıyla beraber, Türkiye’de yerli ve milli kim varsa aynı cephede birlik olmak suretiyle bu süreci Türkiye’nin hiçbir şekilde yürüyüşüne halel getirmeden devam ettirmesini bize gösteriyor. O bakımdan biz MHP ile birlikte bir mutabakat zemininde buluştuk ve bunun adına ‘Milli Mutabakat’ dedik. Dolayısıyla biz her zaman şunu söylüyoruz. İçerisinden geçtiğimiz konjöktür ve bölgesel faktörler bize bugün içeride ki gücümüzü tahkim etmeyi, dışarıya dönüp bakmayı ve bu süreci sendelemeden götürmeyi gerektiriyor.  Biz bu şekilde çağrımızı yaptık, bildiğiniz gibi hem MHP, son olarak BBP partimiz ile beraber mutabakat zemininde buluşmuş oldular.’’ İfadelerini kullandı.  


KENDİ SEÇMENİNİ UZAKLAŞTIRIYOR !


Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi seçmenlerini milli ve yerli olmaktan uzak tuttuğunun altını çizen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu;‘Tabi CHP ile ilgili sorunuza verebileceğim cevap.  Ne yazık ki 2011 yılında ki Genel Başkan değişikliğinden sonra, bir farklı bir duruma dönüşmüştür. Sayın Kılıçdaroğlu’nun partinin başına geçmesinden itibaren Türkiye’nin içinden geçtiği her kritik aşamada ve eşikte ne yazık ki yerli ve milli noktadan uzak durarak adeta ülkemizi batı dünyasının istediği noktaya ispiyonlayarak hep tavır almıştır. Gezi sürecinde bu böyle olmuştur. 17-25 Aralık yargı susturucusu takılmış darbe sürecinde bu böyle olmuştur, Hendek çukur siyasetinin yaşandığı terörizminin yaşandığı dönemde sayın Kılıçdaroğlu ne yazık ki göndermiş olduğu milletvekilleri ile bölgede Türkiye Cumhuriyetini katliam yapmakla itham etmiş ve bunu web sayfasına koyma cüretini göstermiştir. Bana göre ben hep söylüyorum, Kılıçdaroğlu bir projedir. En önemli projesi de, Türkiye’nin yurt dışından maruz kaldığı saldırılarda ve ithamlarda yurt içinde onlara payanda olacak bir argüman olarak ortaya çıkmak olmuştur. Ne yazık ki görüntü ve fotoğraf bize Kılıçdaroğlu’nun durduğu yerin hiçte milli ve yerli olmadığını bize gösteriyor. Kaldı ki bu noktada milli ve yerli düşünen CHP seçmenini de buradan uzak tutmak gibi bir misyonunun olduğu da düşünülüyor. Kılıçdaroğlu en başta kendi seçmenini yerli ve milli olmaktan uzak tutacak bir görünüm sergiliyor. Bunu bir çok vesile ile görüyoruz.’ Dedi.


CHP MİLLETVEKİLLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR


CHP’nin HDP ile yol yürümesine şaşırmadıklarının altını çizen Çavuşoğlu; ‘Şimdi baktığımız zaman Kılıçdaroğlu’nun bugün bir araya gelebileceği siyasi partilere baktığımız zaman geriye kala kala HDP kalıyor. HDP ile Kılıçdaroğlu’nun yol yürümesi şaşırtmıyor. Nitekim adalet yürüyüşü dediklerinde birlikte yol yürüdüler. Bir çok noktada birlikte yol yürüdüler. Dolayısıyla 7 Haziran seçim süreci yaşandığı sürede genel başkan yardımcılarının bir parti meclisi toplantısında ortaya çıkarak biz ailecek HDP’ye oy verdik demelerini de biz hatırlıyoruz. Onun ötesinde bir şey daha hatırlıyoruz,özellikle güney Afrika da gerçekleştirilen sosyalist enternasyonal kongresinde  bir bildirinin altına imza atıldı ve o bildirinin maddelerinden bir tanesi PKK’yı bir özgürlükçü halk olarak tanımlayan bir metin vardı. Bunun altına da imza konuldu. Kaldı ki bugün baktığımız zaman SİHA’larımızın başarısı CHP içerisinde ki kimi milletvekillerini rahatsız ediyor. Terörist cenazesinde göz yaşı dökenlerin hangi partiden olduğuna baktığımızda bunlar CHP’li olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu noktada yani şaşırtıcı bir şey zaten değil bizim için onlarda bunu hiçbir zaman inkar etmiyorlar. Biz yerli ve Milli ittifak dedik, milli mutabakat dedik, dolayısıyla onlarda adını ne koyarlar kendileri bilir.’ Diye sözlerini noktaladı.


Valilik programının ardından AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığına ziyarette bulundu.


 

Okunma :409
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4422     Dün : 6355    Toplam : 5304379