AK Parti Süleymanpaşa İlçe Kongresi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, katılımıyla gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, yeniden ilçe başkanı oldu.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Kongresi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, katılımıyla gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, yeniden ilçe başkanı oldu.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Uzunlar ile Yola Devam !

 

AK Parti Süleymanpaşa İlçe  Kongresi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, katılımıyla gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, yeniden ilçe başkanı oldu.

 

 


İsmet İnönü Konferans Salonu’nda düzenlenen kongrede Divan kurulunun seçiminin ardından kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videolu mesajı yayınlandı.


Kongrede konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin IMF’ye muhtaç olduğu ve sürekli koalisyonların kurulduğu dönemden çok farklı olduğuna değinerek, son zamanlarda yaşanan gelişmelere ve muhalefete yönelik açıklamalarda bulundu.Türkiye’de muhalefetin ahlaklı hale gelmek zorunda olduğunu söyleyen Zeybekçi,  “Muhalefet yüzde 50 artı 1'e talip olduğu sürece, Türkiye'de yüzde 50'nin yüzde 60'ın değerleriyle barışık olmak zorunda” dedi.


Necip Fazıl Kısakürek’in 1956 yılında bir dergide yayınlanan yazısından alıntı yapan Zeybekçi, Kısakürek’in 'Bugünkü bizdeki muhalefet, iktidarı düşürme hırsıyla vatanı düşürmeye bile razıdır’ sözünü  aktararak, “Yıl 1956, yıl 2017 3 Aralık günü, Allah aşkına soruyorum sizlere, bir farkları var mı? Değişen bir şey var mı? İktidarı düşürmek için, vatan yelle yeksan olmuş, ülke dünyaya maskara olmuş, Türkiye'ye birileri gelmiş çökmüş, Türkiye'ye namerde merde muhtaç etmiş, Türkiye'nin bir bölümü parçalanmış, bölünmüş bunların umurunda mı? Umurlarında bile değil. Bunlar milli değil, ahlaki değil” şeklinde konuştu.


Hedefin Türkiye'nin dimdik duran çelik gibi ekonomisi, siyaseti, hükümeti, yönetimi, cumhurbaşkanı olduğunu ileri süren Bakan Zeybekçi, “İçerideki işbirlikçisi de malum. Bu senaryo ile hiçbir yere varamazsınız” ifadelerini kullandı.


Türkiye'nin 15 aydan beri ihracatını iki rakamlarla arttırmaya devam ettiğini söyleyen Zeybekci, şunları kaydetti: "Geçen sene 2016 yılında 143,3 milyar dolar ihracatımız vardı, kasım ayın sonunda 156 milyara ulaştık. Allah bereket versin. Enflasyonla mücadelede istediğimiz sonucu alamadık, alacağız ama kurtuluşu yok. Bu azim aşk bizde olduktan sonra, elhamdülillah dağları bile delen irade bizde olduktan sonra, onun da üstesinden geleceğiz. Faizle mücadelemiz de devam edecek. Durmak yok mücadeleye devam. Felaket tellalları var, bazı yerlerde leş sırtlanları var. Onlar da bekliyorlar, 'acaba Türkiye'de bir şey olur da biz de bu işten rant elde eder miyiz, biz de bu işten spekülasyonla bir şeyler koparabilir miyiz?' Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum Türkiye'nin gerek kamu devlet, gerekse özel sektörünün bir yıllık tüm borçlarının tamamı Türkiye'nin rezervlerinde mevcuttur. Onun için kurla ilgili hareketler tamamen spekülatiftir. Başka hiçbir gerekçesi yoktur. Bunların da yakında defterleri dürülecektir, bundan emin olun. Türkiye büyümeye devam edecek 2018 yılında da. Türkiye ihracatını, istihdamını arttırmaya devam edecek. Türkiye parlayan bir yıldız olmaya devam edecek. Türkiye, bölgesinde ecdadın bize emanet ettiği kültür coğrafyasının tamamında artık kural konulan değil kural koyan bir ülke olmaya devam edecek.”


Kongreye, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Metin Akgün, Mustafa Yel, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve partililer katıldı.


Okunma :737
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4330     Dün : 6355    Toplam : 5304287