Cumhuriyet Meydanı, Atıcılar İş Merkezi’nde açılan seçim bürosunun açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop da katıldı.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Cumhuriyet Meydanı, Atıcılar İş Merkezi’nde açılan seçim bürosunun açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop da katıldı.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

AK Parti Süleymanpaşa’da ilk seçim bürosunu açtı


Cumhuriyet Meydanı, Atıcılar İş Merkezi’nde açılan seçim bürosunun açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop da katıldı.

 

 


Seçim bürosunun açılışında konuşan Mustafa Şentop, seçime 11 gün gibi kısa bir süre kaldığını ifade ederek “Bu seçim büromuz Süleymanpaşa’da açtığımız ilk seçim ofisi oluyor. Seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan münasebetiyle farklı bir program uyguluyoruz. Bayramdan sonra daha yoğun bir çalışmayla çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bizim meselemiz Tekirdağ’a nasıl daha iyi hizmet verebiliriz. Türkiye’yi ekonomik anlamda güçlü, verimli, bereketli bu topraklarından nasıl daha iyi bir hizmet elde edebiliriz. Burada yaşayan vatandaşlarımızı nasıl daha huzurlu daha mutlu daha müreffeh bir hale kavuşturabiliriz mücadelemiz bu. Bütünüyle Türkiye için Tekirdağ için hizmet odaklı bir siyaset anlayışıyla hareket ediyoruz.” Dedi.


 “BİZİM İÇİN VATANDAŞIMIZA HİZMET ÖNCELİKLİ MESELEMİZDİR”


Çorlu’da birkaç mahallenin su hizmeti alamadığını ve İSKİ tarafından sorunun giderildiğini belirten Şentop “En çok yerel yönetimlerde CHP belediyelerde olduğu gibi ‘Bu bana oy verdi, bu bana oy vermedi’ anlayışıyla millet, vatandaşlar arasında ayrımcılık yaparak bir siyaset yürütmüyoruz. Haber olarak basına da yansıdı TESKİ Çorlu’da birkaç mahallemize su veremiyor. Birkaç gündür bir yerde arıza var. Arızanın ne olduğunu da tespit edemiyorlar. 5. Yıl da yaklaşıyor Büyükşehir belediyesi burada güçlü tabi su hizmetleri çok pahalı, yüksek. O kadar da para topluyorlar milletten. Ama bir arızayı tespit edebilecek imkanı yok elinde. Beni aramışlar İSKİ’den yardım istiyorlar. Araya girdik az önce İSKİ’nin Genel Müdürü ile görüştük arızayı tespit için oraya uzman gönderdiler. Tespit yapılmış yarından itibaren inşallah İSKİ, Ak Partili belediye Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin beceremediği işi çözecek. Biz bize oy verdi, kim vermedi bu Ak Partili, CHP’li bakmıyoruz. Neye bakıyoruz: Vatandaşımız su alamıyor. Bu arızanın en kısa zamanda giderilmesi gerekiyor. Bunun için bizim vatandaşımızın menfaati, vatandaşımıza hizmet öncelikli meselemizdir.” ifadelerini kaydetti.


“BİR İLİN HAKKI NEYSE KURUŞUNA KADAR ÖDÜYORUZ”


 AK Parti olarak yürütülen siyaset anlayışının ‘vatandaşa hizmet odaklı’ bir anlayış olduğunu kaydeden Şentop “Daha önceyi hatırlayanlar vardır. Merkezi hükümetten yardımların kesilmesi, ödenecek paraların geciktirilmesi gibi birçok sorun yaşanıyordu. Ak Parti, geldiği günden itibaren ne yaptı; bu işi bir kurala bağladı ve hak ettiği neyse gerek evrak vergisinden, temizlik vergisinden, diğer vergilerden bir ilin hak ettiği neyse; o ilden bize oy çıkmış, çıkmamış, az çıkmış, çok çıkmış bakmadan hakkı neyse mevzuata göre onu veren bir anlayışla hareket etti. Hakkari gibi bir yerde hiç milletvekilimiz yok. Ama buna rağmen oraya kişi başına ne hak ediyorsa merkezi hükümet bütçesinden kuruşuna kadar ve vaktinde ödeyen bir anlayışla hareket ediyoruz. Bizim meselemiz vatandaşımızın mutluluğu, huzuru, müreffeh bir hayat yaşaması meselesidir. İnşallah 24 Haziran’da yapacağımız seçimde milletimiz bu 16 yıldır hizmet siyaseti yürüten Ak Parti kadrolarına büyük bir destekle yeniden iktidarın önünü açacaktır.” şeklinde konuştu.


Okunma :285
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2796     Dün : 4627    Toplam : 5307380