Tekirdağ’dan uluslararası çalışma yapan okul olarak göze çarpan Özel Aden Fen Lisesi, bir ilke daha imza atıyor. Mart ayında Meksika’da yapılacak olan SOLACU uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil edecek.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ’dan uluslararası çalışma yapan okul olarak göze çarpan Özel Aden Fen Lisesi, bir ilke daha imza atıyor. Mart ayında Meksika’da yapılacak olan SOLACU uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil edecek.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Aden Fen Lisesi, Yurt Dışında Ülkemizi Temsil Edecek

 

Tekirdağ’dan uluslararası çalışma yapan okul olarak göze çarpan Özel Aden Fen Lisesi, bir ilke daha imza atıyor. Mart ayında  Meksika’da yapılacak olan SOLAYCT uluslararası  yarışmada Türkiye’yi temsil edecek.

 


Tekirdağ’da ilklerin okulu olan Özen Aden Koleji Fen lisesi öğrencileri 07-09 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşen OKSEF Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında derece elde ederek, Mart Ayında Meksika’da yapılacak olan yarışmada Ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. OKSEF Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına bu yıl ülke genelinde 452 proje başvururken Aden Koleji Fen Lisesi öğrencileri 452 proje arasından derece ile döndüler.

 

 


İKİ DALDA  FİNALE KALDILAR


Özel Aden Koleji Fen Lisesi Biyoloji öğretmeni Gülsemin Savaş Tuna danışmanlığında öğrenciler Ayşenaz Uzun ve Melis Çevik’in hazırlamış olduğu ‘Sütleğen Özütü kullanılarak kumaşların bazı mekanik özelliklerinin geliştirilmesi’ adlı proje, Kimya; Mert Burak Işık ve Berk Buğra Işık’ın hazırladıkları ‘Bamya’ya Bir de bu yönden bakın;BMB’ adlı proje, Biyoloji alanında finale kaldı. Yarışma finallerinde iki projede büyük beğeni alırken, Kimya projesi Mart ayında Meksika’da düzenlenecek olan SOLAYCT uluslararası yarışmasında Ülkemizi temsil etme hakkı kazandılar.

 


07-09 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen OKSEF Yarışması sonrası düzenlenen kültür gecesinde ise Özel Aden Fen Lisesi Öğrencileri Halk Oyunları gösterisi düzenleyerek izleyenlere Tekirdağ’ın kültürünü tanıttılar.


 

Okunma :294
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4327     Dün : 6355    Toplam : 5304284