tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

SÜTÜN GELECEĞİ KONUŞULDUUlusal Süt Konseyi, Uluslararası Karşılaştırmalı Çiftlik Veri Ağı (International Farm Comparison Network, IFCN) tarafından düzenlenen 14. Süt ve Süt Ürünleri Konferansı’nı Tekirdağ’da yapılıyor. Türkiye’de süt ve süt ürünleri konusunda şimdiye kadar yapılmış en geniş uluslararası katılımlı konferansta sütün geleceği masaya yatırılacak.


Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleştirilen konferansa 47 farklı ülkeden 110’u yabancı 40’ı ise Ulusal Süt Konseyi üyesi birlik, dernek ve kooperatif temsilcileri olmak üzere toplamda 150 kişi katıldı.


Sütün geleceğinin masaya yatırıldığını ifade eden IFCN Türkiye temsilcisi ve Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Muhittin Özder, “IFCN, üreticiler, sanayiciler, kamu ve araştırmacıların da dahil olduğu süt sektörünün tüm tarafları için oluşturulmuş ve söz konusu taraflardan toplanan verilerin paylaşıldığı uluslararası bir kuruluştur. Temelde dünya ve ülkeler bazında süt üretiminin her aşamasına ilişkin yıllık projeksiyonlarda bulunan IFCN’in geçen yıl bu konuda yapmış olduğu tahminler yüzde 98 oranında gerçekleşti.” dedi.


Kurulduğu yıl olan 1997’den bu yana IFCN’in yıllık konferansını Almanya’nın Kiel kentinde yaptığını belirten Özder ,  “IFCN konferansı ilk defa bu sene Almanya dışında bir ülkede yapılıyor. Bizim bu çapta geniş bir yelpazeye sahip katılımcı profilli bir konferansa ev sahipliği yapıyor olmamız son derece gurur verici. Bu organizasyon aynı zamanda Ulusal Süt Konseyi olarak ev sahipliği yapacağımız ve yaklaşık 4000 kişilik bir katılımın beklendiği 2017 İstanbul Dünya Süt Zirvesi içinde ön çalışma niteliği taşımaktadır.” dedi.

  

Okunma :2468
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2239     Dün : 2981    Toplam : 5145377