Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı denetimlerde bin 63 sahte sigortalı ve 78 haksız emekli olan kişiyi tespit ederek yasal işlem başlattı

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı denetimlerde bin 63 sahte sigortalı ve 78 haksız emekli olan kişiyi tespit ederek yasal işlem başlattı

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

 

SAHTE EVRAKLARLA EMEKLİ OLMUŞLAR

 

Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı denetimlerde bin 63 sahte sigortalı ve 78 haksız emekli olan kişiyi tespit ederek yasal işlem başlattı.


Tekirdağ İl Sosyal Güvenlik Kurumu artan şikayetler üzerine denetimler için düğmeye bastı. Sahte belgelerle sigortalı yapılan işçilerin ve emekli edilenlerin olduğu ihbarını alan SGK uzmanları, Tekirdağ’da emekli olanların belgelerini yeniden incelemeye aldı. Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı denetimlerde bin 63 sahte sigortalı ve 78 haksız emekli olan kişiyi tespit ederek yasal işlem başlattı.


Tekirdağ İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mahmut Kotan “ Devleti ve kurumumuzu zarara uğratmak isteyen sahte sigorta şebekeleri var. Biz kurum olarak yaklaşık bir yıldır süren incelemeler sonucu bu kişileri tespit edip haklarında gerekli hukuki ve yasal işlemleri başlatmış bulunuyoruz.” dedi.


Kotan, bu kötü niyetli kişilerin bazı basın kuruluşlarını arayıp mağdur olduklarını söyleyerek; “Adeta kurumumuz hakkında dezenformasyon yürütüyorlar.” diye konuştu. Bu nedenle bir basın toplantısı düzenleme gereği duyduklarını ifade etti.


Devleti zarara uğratan kurum ve kişiler olduğunu söyleyen Kotan, “Firmaların herhangi bir çalışma olmaksızın kişileri sigortalıymış gibi kurumumuza bildirim yaptıkları  konusunda gelen şikayet ve ihbarlar sonucunda söz konusu firmalar ve kişiler hakkında yaklaşık bir yıl süren bir inceleme başlattık. Bu incelemeler neticesinde 1063 kişini hiçbir fiili çalışmaları olmadığı halde sigortalı gösterilerek sağlık yardımlarından faydalandığı ve bu kişilerin arasında, 78 kişinin ise haksız yere kurumumuzdan emekli edildiğini tespit ettik.” dedi.


Kendilerine gelen ihbarlar ve incelemeler sonucu tespit edilen sahte sigortalılar ve haksız yere emekli olan kurum ya da kişiler hakkında her türlü yasal ve hukuki işlemler başlattıklarını kaydeden Kotan, “Emekli olan kişilerin emekliliklerinin durdurulduk. Sahte sigortalı olan bin 63 kişinin ise sigortaları iptal edildi. Kurumun ve devletin uğradığı zararları yasal yollarla geri tazmin edecek.” dedi.

 

 

 

Okunma :7942
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2170     Dün : 2981    Toplam : 5145308