Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu partisinin seçim çalışmaları kapsamında geldiği Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi yemekhanesinde düzenlenen toplantıda, Muhtarlar ve il teşkilatı ile bir araya geldi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu partisinin seçim çalışmaları kapsamında geldiği Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi yemekhanesinde düzenlenen toplantıda, Muhtarlar ve il teşkilatı ile bir araya geldi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

MÜEZZİNOĞLU;2018'DE KANSER İLACI ÜRETECEĞİZ.

 

 Ruhan YALÇIN

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu partisinin seçim çalışmaları kapsamında geldiği Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi yemekhanesinde düzenlenen toplantıda, Muhtarlar ve il teşkilatı ile bir araya geldi. Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmada sağlık alanındaki gelişmelerden bahsederek; Kısmetse 2018’de Türkiye artık kendi kaser ilacını ve kanser tedavisinde kullanılacak araç ve gereçleri kendisi üretecek hale gelecek dedi.


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük binasında bulunan yemekhanede İl başkanlığı tarafından onuruna düzenlenen kahvaltıya katıldı. Burada İldeki muhtarlar ve il teşkilatına hitaben konuşan Müezzinoğlu, “ Ak Parti bir seçim atmosferine girdi. Ak Parti Kurulduğu gün şu cümleyi söyledi, AK Parti milletin partisidir dedi, milletle beraber yürüyecek, milletin hayallerinin ve hedeflerinin öncülüğünü yapacaktır dedik ve bu merkezde daha çok yatırım, daha çok gelişme, daha çok çağdaşlaşma, daha çok özgürleşme, daha çok dünya ile  yarışın dışında hiçbir erdimiz olmadı. Bakınız yollar dedik, havaalanları dedik, otobanlar dedik, yatırım dedik, gençler, üniversiteler, her ile üniversite, eğitimde fiziki mekanlar, sağlıkta, modern hastaneler, ileri teknolojiler, dikkat ederseniz 13-14 yıldır asla ama asla daha çok yatırımdan, daha çok gelişmeden, daha çok büyümeden, daha çok dünya ile yarışın içnde olmanın dışında hep milletimiz yarınları daha iyi olsun. Bu günümüze göre yarınlar daha iyi olsun istedik diye konuştu.


DEMOKRASİYİ SİNDİREMEYENLER HEP OLDU


Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözü zaman zaman sekteye uğradığı ileri süren Müezzinoğlu,  “Zaman zaman bazı güç odakları tarafından bu millete ben ne kadar istersem o kadar demokrasi yakışır demiş. Ben ne kadarını uygun görürsem o kadarını müsaade ederim demiş, 60 darbesini ypmış, 70 müdahalesini yapmış, 80 darbesini yapmış, 28 Şubat'ı yapmış ve hep istemiş ki ben bu millet yeterince anlamaz ben daha iyi bilirim, daha iyi şekillendiririm, daha iyi yönetirim dolayısıyla demokrasiyi benim istediğim kadar olmasını uygun görüyorum, gibi dönemleri çok şükür bu ülke atlattı.

 

KAYBEDEN MİLLET VE MİLLETİN İRADESİ OLUYOR

 

Bakan Müezzinoğlu, İktidar partisi sekteye uğradığında, kaybeden iktidar değil millet oluyordiyerek sözlerine şöyle devam etti; Ama milletin vicdanı, milletin sağduyusu, hep milli iradenin hakim olmasından yana oldu, ve fırsat buldukça hep milli iradeyi baştacı etti. Zaman zaman tepesine inen balyozlarada hemen itirazlarını yaptı. Allah'a şükürler olsun ki, özellikle 2002 yılından bu yana milli irade hep sandıkta tecelli etti. Sandıkta tecelli eden milli iradenin hak ve hukukunu korumak da siyasilere düştü ve düşmelidir. Bu anlamda milli iradenin hak ve hukukunun korunmasında zaman zaman siyasilerin iktidar partisi aleyhine görünse bile, milletin aleyhine olan duruşları oldu. Çünkü sekteye uğrayan iktidar partisi olduğunda, kaybeden iktidar partisi olmuyor. Kaybeden millet ve milletin iradesi oluyor. Bedeli ödeyen millet oluyor. dikkat edersiniz bütün müdahalelerde bedeli hep millet ödemiştir ve bütün bu karanlık senaryoların bedelleri dönüp dolaşıp 78 milyon ülke insanına yansımıştır. O nedenle inşallah ülkemizde artık sandık ve milli irade, tartışılmadan güçlü bir şekilde süreçlerini devam ettirir. Bu anlamda 1 Kasım seçimlerinin buna ilave güç katmasını, ve bundan sonraki süreçlerde demokrasinin yerleştiği, kökleştiği bir sürece vesie olmasını temenni ediyorum dedi.

 

2018’de TÜRKİYE KENDİ KANSER İLACINI ÜRETECEK

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu muassır medeniyetlere ulaşmak için üreten bir Türkiye olmak zorundayız. Biz inşallah kanser ilacını 2018 itibariyle üretebilen bir ülke olmayı, tıbbi teknolojide kendi kullandığı cihazları üretebildiği bir ülke olmayı başarabildiğimiz zaman işte büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe yolculuğa yürürüz. Yoksa lafla peynir gemsi yürümez diye bir cümle var bilirsiniz dedi.


 

Müezzinoğlu, Türkiye’de 1960 lardan beri yaşanan beyin göçünede değinerek şunları söyledi. “Üniversite gençlerimizin aklıyla, vicdanıyla, gönlüyle ürtebilen bir üniversite gençliği yetiştirebilirsek, diploma  sahibi olurken, aklını, bilgisini, üretebilen ve topluma katmadeğer katabilen bir gençlik. Bakınız bugün Amerikas'da dün itibariyle bizim ülkemizde doğmuş Prof. Aziz Sancar bey Nobel ödülü aldı. Bu hocamız bizim ülkemizin çocuğu, bu ülkenin evladı. Ama ödülü Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptığı araştırmalar sonucu alıyor. Peki biz kanser enstitüsünü daha yeni kurduk. ABD kanser enstitüsünü 1928'de kuruyor. Biyoteknoloji enstitüsünü 1950'lerde kuruyor. Şimdi bize 50 yıldır, 60 yıldır şeytan taşlattılar, birbirimizle çatıştırdılar, ayrıştırdılar, bu ülkeyi geri kılabilecek ne varsa gereğini yaptılar. Şimdi tam yukarı çıkarken yeni yeni tuzklar kuruyorlar, ve tuzakları da büyük oranda millet üzerinden milli irade üzerinden şekillendiriyorlar. Şimdi biz hep birlikte bu ülkeyi seven, bu milletin bir evladı, bu bayrağın altında yarınlara umutla ve güvenle bakmak isteyen bir toplum olarak milli iradeye hep beraber sahip çıkacağız. Demokrasiye beraber sahip çıkacağız. Bu ülkenin geleceğine kaderine beraber sahip çıkacağız. Önce ben değil, önce ülkemin sağlıklı yürüyüşü, güçlü yürüyüşü. Orası güçlü yürüyorsa, onun altında hep beraber birlikte kazanacağız ifadelerini kullandı.

 

 

7 HAZİRANDAN SONRA AMATÖR BİR TİYATRO GÖRDÜK

 

 

Müezzinoğlu; Bakınız 7 hazirandan bu yana kaybeden kim oldu, 78 milyon ülke insanımız oldu. İstikrar: soru işareti, güven: soru işareti, İstikrar ve güvende soru işareti varsa, faizler yükseliyor, yatırımlar duruyor, enflasyon artıyor, dolar yükseliyor. Bunun bedelini 78 milyon hep beraber ödüyoruz. peki hemen 7 haziran akşamından sonra 8 haziran sabahından itibaren siyasi partilerin genel başkanları ya millet kaybediyor, millet kaybetmemeli hep beraber çözüm üretmeliyizde ne gördük, 3. sınıf bir tiyatro gördük. Herkes kendisi haklı karşı taraf suçlu kendi yapacağını değil, başkasının yapacağının talimatlarını veya ararlarını veren bir yapım. Bu 3. sınıf tiyatro oyununu milletçe bozmamız lazım ve bu ülke tarımda da, sanayide de, yatırımda da geleceğe umutla ve güvenle bakmalı diye konuştu.

 

 

ASANSÖR GÖREVLİSİ HAZIR BULUNDU

 

 

10. katta bulunan Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük yemekhanesinde düzenlenen kahvaltıya katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun asansörde kalma riskine karşılık 10. Katta bir asasör tamircisinin hazır bekletilmesi dikkat çekti.


Sağlık bakanı Müezzinoğlu buradaki toplantıdan sonra seçim otobüsüne binerek Hükümet Caddesinde halkı selamladı. Köprü başı mevkide kurulan semt pazarına uğrayan Müezzinoğlu, pazarcı esnafı ile bir süre sohbet etti. Daha sonra beraberindeki heyetle Tekirdağ devlet hastanesini ziyaret eden Müezzinoğlu buradan kara yolu ile Kırklareline hareket etti.

 

 

 

 

Okunma :9337
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4335     Dün : 6355    Toplam : 5304292