Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorlu İlçesi’ndeki MÜSİAD toplantısının ardından geçen yıl 22 Aralık tarihinde Fırat Kalkanı harekatında şehit olan Uzman Çavuş Akın Acar’ın ailesini ziyaret etti.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorlu İlçesi’ndeki MÜSİAD toplantısının ardından geçen yıl 22 Aralık tarihinde Fırat Kalkanı harekatında şehit olan Uzman Çavuş Akın Acar’ın ailesini ziyaret etti.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Bakan Ağbal Bayburtlular Derneğinde

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorlu İlçesi’ndeki MÜSİAD toplantısının ardından geçen yıl 22 Aralık tarihinde Fırat Kalkanı harekatında şehit olan Uzman Çavuş Akın Acar’ın ailesini ziyaret etti.Daha sonra Tekirdağ’a geçen Bakan Ağbal, Çınarlı Mahallesi’ndeki Bayburtlular Derneği’ne gitti.Ağbal, burada yaptığı konuşmada 16 Nisan’daki yeni anayasa referandumuna yönelik Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini söyledi. Referandumun Türkiye’nin kaderini değiştireceğini anlatan Ağbal, şunları söyledi:
"Bayburt'u da, Tekirdağ'ı da, Türkiye'yi de büyütecek müthiş bir anayasa değişikliğine inşallah hep beraber o zaman imza atacağız. Bu değişiklik gençlerimiz için, bu değişiklik çocuklarımız için, bu değişiklik yarınlarımız için. Ve Allah'ın izniyle Türkiye bu anayasa değişikliğini inşallah hayata geçirdikten sonra arka arkaya başka önemli güzel düzenlemeleri de yapacağız, hayatı baştan aşağı yeniden kuracağız. Burada Bayburtlu hemşerilerim olarak, özel olarak desteğinizi bekliyorum. İnşallah 16 Nisan geldiğinde, Bayburt'ta da, Tekirdağ'da da gümbür gümbür sandıklara gidelim, sandıkları inşallah patlatalım, hep beraber evet diyelim."


HOLLANDA'YA TEPKİ


Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hollanda hükümetinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına iniş iznini iptal etmesini de değerlendirdi. Bakan Ağbal, "Hollanda, Dışişleri Bakanımızın uçağına iniş izni vermemiş. Almanya’da bakanlarımızın kapalı mekanlarda miting yapılmasına izin verilmemiş. Siz ne yaparsanız yapın, isterseniz uçağı indirmeyin, isterseniz toplantıları iptal edin. Ne yaparsanız yapın 16 Nisan’da, Avrupa'da yaşayan bütün kardeşlerimiz sandıklara gümbür gümbür gidecekler. Ülkelerine milletine sahip çıkacaklar ve inşallah Avrupa'ya 16 Nisan’da hep beraber dünya neymiş, Türkiye neymiş göstereceğiz" diye konuştu.'AVRUPA’YA TOKADI VURACAK'


Türkiye’deki değişime açık açık meydan okunduğunu anlatan Bakan Ağbal, "Kimse Türkiye'nin sesini kesemez, kimse Türkiye'deki bu değişimi engelleyemez. Yani neden korkuyorsunuz, neyin anlatılmasından korkuyorsunuz? Demek ki size bir yerlerden birileri talimat veriyor. Ya da siz bir oyunun içerisindesiniz, artık o oyunu gizleme gereği bile göstermiyorsunuz. Açık açık Türkiye'ye, Türkiye'deki bu değişime meydan okuyorsunuz. Ama buna müsaade etmeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi milletine, demokrasisine sahip çıkan vatandaşımız, 16 Nisan günü geldi mi bir defa daha Avrupa’ya bu tokadı vuracak" dedi.
Bakan Ağbal’a ziyaretinde Ak Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel ve Metin Akgün, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel de eşlik etti.'AVRUPA'NIN KARA YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI'


Maliye Bakanı Naci Ağbal, Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Bakan Ağbal'ı, hükümetin teşvik amacıyla ticari araçlara getirdiği Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyetinden faydalanan taksiciler, araçlarıyla karşıladı. Bakan Ağbal'a, çiçek verip teşekkür eden taksiciler, hatıra fotoğrafı çektirdi.Bakan Ağbal, buradaki konuşmasında Türkiye'nin üzerinde oyunlar oynanmak istendiğini belirterek, "Görüyoruz ki artık herkes kartlarını açık etti. Bugün Avrupa Türkiye ile artık açık bir tavır takındı. Avrupa, 'ben Türkiye'deki anayasa oylamasında bütün gücümü kullanacağım ve bu değişikliğin önünde engele olacağım' diyor. Sizin Türkiye'nin içindeki anayasa değişikliğiyle ne işiniz var. Türkiye üzerinde bir oyun ve hesap güdüyorlar. Ama Allah'ın izniyle, milletimizin desteğiyle bu oyunu hep beraber bozacağız. Arkadaşlarımızın Avrupa'da yaşayan vatandaşlara gidip anayasa değişikliğini anlatmasını istemiyorlar. Ama PKK'lıların sözcüleri oldu mu bütün salonları, mikrofonları, ekranları açıyorlar. Avrupa'nın o kara yüzü bir daha ortaya çıktı. Avrupa’nın Türkiye'ye beslediği bu düşmanlık bu anayasa değişikliğiyle bir kez daha görüldü" dedi.


TEKİRDAĞ'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE SÖZÜ
Maliye Bakanı Naci Ağbal daha sonra Ak Parti Tekirdağ il binasına geçerek burada Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Metin Akgün, İl başkanı Cüneyt Yüksel ve partililerle bir araya geldi. Bakan Ağbal, Tekirdağ'a ikinci üniversite sözü vererek, "Tekirdağ'a Balkan Teknik Üniversitesi kurulmasını arzu ediyorum. Bunun için Ankara'ya döndüğümde gerekli girişimleri başlatacağım" dedi.

Okunma :733
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4472     Dün : 6355    Toplam : 5304429