Tekirdağ Hüseyin Pehlivan Güreşleri ağası Halil Sayı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ‘Ağa çıkmadığı için güreş yapılmadı’ açıklamalarına ateş püskürdü

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ Hüseyin Pehlivan Güreşleri ağası Halil Sayı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ‘Ağa çıkmadığı için güreş yapılmadı’ açıklamalarına ateş püskürdü

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

GÜREŞ AĞASINDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

 

Tekirdağ Hüseyin Pehlivan Güreşleri ağası Halil Sayı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ‘Ağa çıkmadığı için güreş yapılmadı’ açıklamalarını yanıtladı. Eşkinat’ı yalancılıkla suçlayan Sayı, “Eşkinat Tekirdağ’ı kandırdı. Yalan söylüyor. Ben ağa olmaya hazırdım. Eşkinat, Hüseyin Pehlivan’ın kemiklerini sızlattı” dedi.


Tekirdağ Hüseyin Pehlivan Güreşleri ağası Halil Sayı, bu yıl yapılmayan güreşlerle ilgili basına yaptığı açıklamalarda, Tekirdağ Hüseyin Pehlivan Güreşleri’nin tarihiçesini anlatan Sayı, eleştirileri ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a yanıt niteliğinde açıklamalar yaptı.Güreşlerin bir maliyetinin olduğu bilgisini veren Sayı, “Bu zamana kadar yapılan güreşlerin bir maliyeti olurdu. Bu maliyeti belediye kiraz festivali bütçesinden karşılardı. Osman Tabak, Ahmet Aygün, Adem Dalgıç böyle yaptı. Ben ağalık yarışına girerdim ağalık ücretini hemen orada er meydanında dereceye giren güreşçilere öderdim. Eşkinat, ‘Ağa çıkmadı’ demiş. Bu yıl ağalık yarışında bende vardım. Eşkinat yanlış bilgi veriyor. Güreş yapmadan ‘ağa çıkmadı’ nasıl diyebilir” dedi.


‘HÜSEYİN PEHLİVAN’IN KEMİKLERİ SIZLADI’


Hüseyin Pehlivan’ın kemiklerinin sızladığını ifade eden Sayı, “Ben güreşler yapılsaydı ağa adayıydım. Ben açık artırmada üzerime düşeni yapacaktım. Belediye üzerine düşeni bu yıl yapmadı. Belediye her dönem yaptığı sorumluluğunu bu yıl yapmayacak Hüseyin Pehlivan’ın kemiklerini sızlattı. Benim bu güreşlerde tek görevim ağalık görevini yerine getirmek. Diğer sorumluklar belediyeye ait. Belediye sorumluluktan kaçtı.” şeklinde konuştu.


‘EŞKİNAT HALKI YANLIŞ BİLGİLENDİRDİ’


Eşkinat’ın yaptığı basın açıklamaları ile halkı yanlış bilgilendirdiğini söyleyen Sayı, “Eşkinat halkı eksik ve yanlış bilgilendirdi. Sanki benim ağa olmayacağım izlenimini verdi. Vatandaşlar bana ‘senin yüzünden güreş olmadı’ diyor. Güreşler Ekrem Eşkinat’ın bütçe ayırmaması nedeniyle olmadı” sözlerini kaydetti.


KONSERE VAR DA GÜREŞE YOK MU?


Eşkinat’ın kendisini bir kere olsun telefonla aramadığını belirten Sayı, “Güreşlerle ilgili beni telefonla bile aramadı. Ben güreşlerin yapılmayacağını basından öğrendim. Eşkinat, konserlere milyarlarca lira buluyor da bir güreşe mi 50 bin lira bulamıyor. Yazıklar olsun diyorum. Eşkinat açıklamalarıyla beni küçük düşürdü. Ramada’ya milyarlarca lira ödendi. Ama güreşlere gelince yok. Ata sporumuza ayıp etti. Eşkinat’ın bir açıklama yaparak bunu düzeltmesi lazım ” söyledi.


‘21 YILDIR AĞAYIM’


50 yıldır yapılan güreşlerde 21 yıldır ağa olduğunu aktaran Sayı, “Ben 21 yıldır elimi taşın altına koyuyorum. Yine de koymaya devam edeceğim. Ama yerel yöneticiler bu işten kaçtı. Bu işe hep birlikte omuz vermemiz lazım. Beldelerin yaptığı işi ilçe il olarak biz yapamadık. Bu işe bir Halil Sayı ile olmaz” dedi.  

Okunma :17538
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2191     Dün : 2981    Toplam : 5145329