CHP Süleymanpaşa Kongresine sayılı günler kala ''Kırmızı'' listeyle yarışa girmeye hazırlnan İlker Yağcıoğlu'na destek her geçen gün çığ gibi artıyor.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

CHP Süleymanpaşa Kongresine sayılı günler kala ''Kırmızı'' listeyle yarışa girmeye hazırlnan İlker Yağcıoğlu'na destek her geçen gün çığ gibi artıyor.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

YAĞCIOĞLU RÜZGARI DİNMEK BİLMİYOR

 

CHP Süleymanpaşa Kongresine sayılı günler kala ''Kırmızı'' listeyle yarışa girmeye hazırlnan İlker Yağcıoğlu'na destek her geçen gün çığ gibi artıyor. CHP'li üyeler Yağcıoğlu'nu ''yüksek profilli başkan'' olarak değerlendirirken, bu dönemde güçlü ve mücadeleci bir başkana ihtiyaç olduğu vurgusu yapılıyor.


''ÜYELERİN İKTİDARINI KURACAĞIZ''


Özellikle geçtiğimiz günlerde üyelerin iktidarını kuracağız, Süleymanpaşa Belediye Başkan adaylığında ön seçim, milletvekili adaylığında kotasız kontenjansız ön seçim istediklerini vurgulamasıyla birlikte Yağcıoğlu'na verilen desteğin iyice4 arttığı belirtiliyor.


KARARSIZ ÜYELER YAĞCIOĞLU DİYOR


İlçe Başkan adayları kıyaslandığında özellikle kararsız üyeler, en kuvvetli ve yüksek profilli adayın İlker Yağcıoğlu olduğu fikrinde birleşirken kararsız üyelerinde kırmızı listeyi destekleyecekleri kaydedildi.


SANDIK İSTEMİ EZBER BOZDU


Öte yandan geçtiğimiz seçimlerde Yağcıoğlu'na muhalefet eden ancak ''sandık istiyoruz.'' söylemiyle ezberleri bozan Yağcıoğlu'na bu kez muhalif isimlerin sandığı savunduğundan dolayı destek oldukları kaydedilirken, yaklaşan kongre öncesinde Genç Başkanın Kırmızı listesinin büyük bir farkla seçimleri kazanacağına kesin gözüule bakılıyor.


''PARTİLİMİ EZDİRMEM''


Yağcıoğlu, bu güne kadar şahsım adına tek bir kavgam olmamıştır. Tüm savaşım partimi ve partilimi ezdirmemek içindir. Belediyeye partililerimiz göğsünü gere gere girsin istiyoruz. Belediye de çalışan partililerimiz atanmışlar tarafından ezilmesin istiyoruz. Partililerimizi ezdirmeyiz. Bu sebepten dolayı bana kavgacı diyorlar. Kavgacı diyenler kralcılık oynuyorlar. Bu partinin tek kralı üyelerimizdir. Üyelerimize ve partililerimize saygı duymayı herkes öğrenmeli. Biz bunun kavgasını veriyoruz. Bu sebeplerden dolayı bana kavgacı diyorlar. Olsun Rantçı ve Yalancı olarak anılmaktansa kavgacı olarak anılmayı tercih ederim.'' dedi.


EŞKİNAT ZORA DÜŞER


CHP'nin ağır topları kongreyi İlker Yağcıoğlu'nun kırmızı listesinin açık ara kazanacağı fikrinde birleşirken,Partililer tarafından Kırmızı listenin kazanmasının en çok Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın siyasi geleceğini etkileyeceği belirtiliyor.
 

Okunma :1060
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4322     Dün : 6355    Toplam : 5304279