Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğünce, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Namık Kemal Üniversitesi Akademi salonunda düzenlenen programda, doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğünce, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Namık Kemal Üniversitesi Akademi salonunda düzenlenen programda, doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

 

TIP BAYRAMI NKÜ'DE KUTLANDI

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  Sağlık Bakanlığı ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğünce, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Namık Kemal Üniversitesi Akademi salonunda düzenlenen programda, doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Üniversiteye gelişinde Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Cumhuriyet başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Rektör Osman Şimşek, Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, İl jandarma alaya komutanı Albay Hakan Saraç kapıda karşıladı. Müezzinoğlu ve eşi Faize Müezzinoğlu Akademi salonunda sağlık çalışanları ve hekimlerin tek tek 14 Mart tıp bayramlarını kutladı.


Mehmet Müezzinoğlu, İnsanlığın var olduğu günden buyana hekimliğin hep var olduğunu ve Türk hekimliğinin geçmişte ve gelecekte iz bırakması için var güçleri ile çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu.  ;Öncelikle bu kutsal mesleğin bir bayram gününde 14 Mart tıp bayramında Tekirdağ'da siz sağlık çalışanları ve yöneticileri ile meslektaşlarımla bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinize saygılar sunuyorum. Son derece zor ama çok saygın bir mesleğin mensuplarıyız. İnsanlık tarihi var olduğundan bu yana hekimlik hep var olmuştur ve hekimlik hep var olmaya da devam edecektir.  Türk hekimliği tarihi geçmişinde ve tarihi geleceğinde izler bırakmaya kararlı bir şekilde devam edecektir. Bunun için bütün gücümüzle çalışmalıyız. Bu gün bir bayram havasından ziyade, Biz istiyoruz ki bu mesleğin icra alanında olan vatandaşlarımızla geldiğimiz noktayı değerlendirelim ve gitmemiz gereken hedefleri de vatandaşlarımızla birlikte paylaşalım. O anlamda bu sabah Edirne'de Edirneli meslektaşlarımızla birlikte oldum. Sonra Üniversitedeki hocalarımızla birlikte oldum. Az önce Kırklareli’ndeki sağlık çalışanları ve hekimlerimiz ile birlikte oldum. Şimdi Tekirdağ'da burada sizlerle beraberiz. İnşallah akşamda İstanbul’daki meslektaşlarımızla bir arada olacağız dedi.


GIPTAYLA DUYARDIK

Hekim olmanın fedakarlık ve özveri gerektirdiğini söyleyen Müezzinoğlu sözlerine şöyle deva etti. “ Eskiden bir vatandaş olarak zaman zaman şu cümleyi hep duyuyordum. Almanya’dan turist olarak gelmiş. Antalya'da rahatsızlanmış. Almanya'ya telefon etmiş. Almanya ambulans uçağını göndermiş. Vatandaşını almış ve ülkesine götürmüş. Biz buna bir taraftan gıpta ile bakıyorduk. Bir taraftan mahzun oluyor ve öz güvenimizi zedeleyen fotoğrafı bir başka ülke için konuşuyorduk. Ve şu sözleri duyuyorduk" Biz o günleri göremeyiz. Bizden adam olmaz. Biz başaramayız diye cümleleri zaman zaman birçok yerde duyuyor ve paylaşıyorduk. Ama bu gün artık o süreçler değişti.


Almanya'da Amerika'da yurt dışında ne varsa bizde de olmalı dedik. 15 gün önce Kazakistan’da bir tır şoförümüz kaza yaptı. Kazadan sonra ayaklarında ve kollarında kırıklar vardı. Esasında tedavisini orada olabilirdi. Ama bakanlığımızı aradı. Ben türkiyede tedavi olmak istiyorum. Daha güvende hissedeceğim dedi. Ambulans uçağımız gitti Kazakistan’dan tır şoförünü aldı ve geldi. Güçlü ülke, büyük ülke bu fotoğraflarını vatandaşlarına sunan bir ülkedir. Bu başarının yakalanmasında gerek hekim arkadaşlarım, gerekse yöneticilerimize, meslektaşlarıma gönül dolusu teşekkür ediyorum. 14 Mart tıp bayramınızı yürekten kutluyorum dedi.

 

 

 


Okunma :17646
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2214     Dün : 2981    Toplam : 5145352