Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu Refiye’yi hasta yatağında ziyaret edip sağlık durumu ile bilgi aldı.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu Refiye’yi hasta yatağında ziyaret edip sağlık durumu ile bilgi aldı.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

 

MÜEZZİNOĞLU; UMDUĞUMDAN DAHA İYİ GÖRDÜM

 

Yakalandığı ‘Gardner Sendromu’ nedeni ile iç organlarını tümör saran ve bu yüzden bebek mamaları ile beslenen Tekirdağlı Refiye Yılmaz, 1 yıldır tedavi için bulunduğu ABD ’de 4 ayrı organ nakli yapıldıktan sonra hava değişimi için 2 haftalığına Türkiye ’ye döndü. Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu Refiye’yi hasta yatağında ziyaret edip sağlık durumu ile bilgi aldı.


Yakalandığı Gardner Sendromu (İnce bağırsak kanseri) hastalığı nedeni ile 1 yıldır ABD’de tedavi gören Refiye Yılmaz, doktorlarının izni ile Tekirdağ’daki baba evine geldi. Enfeksiyon riskine karşı kimseyle görüştürülmeyen ve sıkı korunan Refiye ağzında maske ile DHA kameralarına camdan el sallayıp gülümsedi. 

 

Dün Tekirdağ Valisi ali Yerlikaya’nın ziyaretinden sonra, Çorlu’da seçim çalışmalarında bulunan sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, beraberinde İl sağlık müdürü Yavuz Akbulut ile beraber kent merkezine gelerek Refiye’yi hasta yatağında ziyaret edip tedavisi ile ilgili bilgi aldı.

 

UMUT ETTİĞİMDEN DAHA İYİ GÖRDÜM

 

Refiye’yi umut ettiğinden daha iyi gördüğünü söyleyen Müezzinoğlu ;Refiye’yi gayet iyi gördüm. Aile’yi de morali yüksek gördüm bu sevindirici. Refiye’nin hayata tutunması son derece güçlü. 4 tane çok önemli ameliyatı atlatmış.  durumu iyiye gidiyor.  Doktorları 3 haftalık organ adaptasyonu ile ilgili olumlu olacağını düşünüp izin verdiler. 3 hafta sonra yeniden ABD’ye dönecek ve son bir organ nakli daha Mayıs ayında  olacak. Ondan sonrada Ülkemize dönecek. Biz bu kızımızı evladımız gibi sahip çıkıp kucaklıyoruz. Allah onu ailesine bağışlasın diye konuştu. Hijyen açısından ziyareti kısa tutan Müezzinoğlu kısa ziyaretten sonra Refiye’nin evinden ayrıldı.

 

9 YAŞINDA BİR ÇOCUĞUN ORGANLARI NAKİL EDİLMİŞ

 

Telefonda görüştüğümüz Refiye Yılmaz’ın babası Mustafa Yılmaz, Refiye’ye ABD’de denizde boğulan 9 yaşındaki bir çocuğun 4 organının nakil edildiğini, Refiye ABD’ye döndükten sonra doktorları ile birlikte kendisine organları nakil edilen çocuğun ailesi ile bir araya geleceklerini ifade etti. 

 

 

 

Okunma :17574
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2266     Dün : 2981    Toplam : 5145404