Ak parti Tekirdağ il başkanlığı, Tekirdağ milletvekilleri ve kurucu üyelerinde katıldığı sahil Özcanlar restorantta basınla bir araya gelerek Ak partinin Türkiye de yaptıkları yenilikleri ve 7 Haziran seçimleri sonrası meydana gelen meclis tablosunda CHP ile yapılan görüşmeler sonrası hükumet kurma çalışmaları ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Ak parti Tekirdağ il başkanlığı, Tekirdağ milletvekilleri ve kurucu üyelerinde katıldığı sahil Özcanlar restorantta basınla bir araya gelerek Ak partinin Türkiye de yaptıkları yenilikleri ve 7 Haziran seçimleri sonrası meydana gelen meclis tablosunda CHP ile yapılan görüşmeler sonrası hükumet kurma çalışmaları ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

AK PARTİ 14. KURULUŞ YILINI BASINA DEĞERLENDİRDİ

 

Ak parti Tekirdağ il başkanlığı, Tekirdağ milletvekilleri ve kurucu üyelerinde katıldığı sahil Özcanlar restorantta basınla bir araya gelerek Ak partinin Türkiye de yaptıkları yenilikleri ve 7 Haziran seçimleri sonrası meydana gelen meclis tablosunda CHP ile yapılan görüşmeler sonrası hükumet kurma çalışmaları ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu.Yapılan toplantıda konuşan il başkanı Ahmet Akçay; Bugün partimizin 14.kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir araya geldik. Tarih itibariyle Cuma planlıyorduk bu toplantıyı ancak Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sn.Ahmet DAVUTOĞLU’nun şahsımı ve sayın milletvekillerimizi Ankaraya davetlerinden ötürü bugün yapmayı uygun gördük. Katılımınızdan ötürü başta teşekkür ederim.AK Parti, 14 yılda Türkiye ve dünya tarihinde eşine az rastlanır bir başarıya imza attmıştır.AK Parti 2002’den beri tek başına iktidar olmakla beraber,  bu süre zarfında ekonomiden enerjiye, eğitimden ulaşıma, teknolojiden konuta, sağlıktan sanayiye kadar dev yatırımlar yaptı. Anayasa değişikliği, insan haklarının geliştirilmesi, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, bürokrasinin azaltılması gibi pek çok reforma imza attı.Milletimiz her defasında AK Parti’ye destek verdi, oy verdi, alkışladı, dua etti. Hatta oy vermeyenlerin bile duasını ve övgüsünü aldık. Bunun için milletimize minnettarız. Milletimiz sayesinde, hayali bile kurulamayan pek çok olağanüstü hizmet gerçekleştirildi.2015 seçimlerinde milletimiz bizi yine birinci parti yaptı ancak tek başına iktidar olacak yetkiyi vermedi. Samimiyetle söylemek isterim ki, milletimizin bize verdiği mesajı aldık. Seçim sonuçları, teşkilatımızın tüm kademelerinde en iyi şekilde değerlendirildi. Eksiklerimizi gördük, seçmenimizin neyi beğenmediğini tahlil ettik. İnşallah, daha güçlü şekilde millete hizmet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.
2023 hedefleri AK Parti Hükümetimiz tarafından ilan edilmiş olsa da artık bu hedefler devletin ve milletimizi hedefleridir. 2023 hedefleri hem ülkemizi kalkındıracak, hem insani gelişmişlik bakımından ilerleme sağlayacağız, hem de ülkemiz dünyanın saygın ve güçlü ülkeler sıralamasında önlerde olacak. özellikle talebimizdir ki Gençlerimizin , genç siyasetçilerimizin, genç bilim adamlarımızın,  ve genç iş adamlarımızın  2023 hedeflerini okumalarını ve incelemelerini istiyoruz. 10 yıl sonra onlar Türkiye’yi yönetecek. Türkiye’yi 2023’e, 2050’ye, 2071’e bugünün gençleri taşıyacaktır.Çok hassas bir bir süreci yaşadığımız günlerdeyiz. Terör örgütleri başta pkk ve daeşle olmak üzere mücadelemiz hükümetimiz ve devletimizin tarafından hassasiyetle yürütülmektedir. Ülkemiz çok farklı etnik, dini, mezhebi ve kültürel aidiyete mensup insanların yaşadığı bir ülkedir bundan sonra yapılacak ilk işin terörden kurtularak barış, huzur ve güvenin sağlanması gerekmektedir.Eline gayri kanuni şekilde silah alan, o silahla insan öldüren, işyerlerini basan, karakollara ateş açan, güvenlik görevlilerine ve askere saldıran kişi teröristtir. Teröre hepimiz karşı durmalıyız. Çünkü terör insanlık düşmanıdır, terör insanlık suçudur. İnşallah terörü bir defa daha yeneceğiz. Millet olarak insan düşmanlarına karşı el ele olacağız.Türkiye’nin terörü yendikten sonra daha hızlı ilerleyecektir. “Milletimizi seviyoruz. Gençlerimizi, çocuklarımızı seviyoruz. Bu ülkeye hizmet eden tüm çalışanlarımızı seviyoruz. Bu ülkeyi koruyan askerimizi, polisimizi seviyoruz. Bu millet için çalışan her insanı seviyoruz. İnşallah daha güzel günlerimiz olacak. Biz AK Parti olarak milletimiz için varız.

AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, CHP ile yapılan son görüşmeden sonra yaptığı konuşmada, koalisyon görüşmelerinde bir hükümet ortaklığı yapma zemininin oluşmadığı kanaatine vardıklarını belirterek, “Erken seçim önümüzde görünen bir ihtimaldir, hatta en güçlü ihtimaldir” diyerek bu anlamda erken seçimim yakın olduğunu ifade etmişlerdir. Biz de teşkilatlar olarak seçime hazırız. 7 Haziran’dan sonra çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Tekirdağ’ı ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak gezmeyi ve insanımızla konuşmayı sürdürdük. Biz koalisyonda da, seçime de hazır olduğumuzu her zaman ifade ettik“AK Parti, 7 Haziran sonrasında tüm teşkilat kademeleriyle oturarak seçim sonuçlarını değerlendirdi. ‘Eksiğimiz neydi?’ sorusunun peşine düştü. Hep birlikte eksiklerimizi, yanlışlarımızı ve doğrularımızı tartıştık. Genel merkezimiz STK’lar, kanaat önderleriyle, partimize emeği geçmiş düşünce ve fikir adamlarıyla da görüşerek onların da eleştiri ve önerilerini aldı.Yeni bir seçimde daha çok çalışacağız. İnsanımıza daha çok ulaşacağız. Gençlerimizi daha yakından dinleyeceğiz. Emekliler, kadınlar, çiftçiler, esnaf ve iş adamları için düşündüğümüz projeleri daha iyi anlatacağız. Terörden kurtulmak için milletçe atılması gereken adımları milletimizle kararlaştıracağız. Milletimizin geleceğe ümitle bakmasını sağlayacağız. Yeni seçimde milletimizin gönlünü kazanacağız.” bugün karşınızda görmüş olduğunuz geçmişten geleceğe bir köprü gibi AK PARTİ kadroları, tüm gücünle millete hizmet yolunda çalışmaya devam edecektir. Geçtiğimiz günlerde 14. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle İl Başkanı olarak yayınladığım mesajımla sözlerime son veriyorum dedi.

Sahil Özcanlar da yapılan basın toplantısına ; Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, il başkanı Ahmet Akçay, Kadın kolları il başkanı Nesibe Ünal, kurucu il başkan eski milletvekili Ahmet Kambur, il eski başkanı Ziya Meral, il yönetim kurulu üyeleri Burçak Dömez, Nagihan Bayol, Şükrü Akçaoğlu, Galip Öge, Hamdi Şılga, Ali Gümüş,Sadık Baş, il eski kadın kolları başkanı Çiğdem Koncagül, milletvekili adayı Mestan Özcan, Aytekin Öklü, Mustafa Çetin, Sadık Baş,kurucular kurulu İbrahim Üzmezoğlu, Halil Çelik, Temel Donbaz, Metin Zorba, Mustafa Canverdi, Mürsel Özcan, Ufuk Şendil, İrfan Koca, Metin Biberci, Ziya Aytaç ile çok sayıda basın mensubu katıldılar. Soru cevap sonrası toplantı sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
Okunma :3436
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4325     Dün : 6355    Toplam : 5304282