Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Uzunlar toplantıda ik sözü alarak ilçe başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı ve Tekirdağ basınını 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek kongreye davet etti.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Uzunlar toplantıda ik sözü alarak ilçe başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı ve Tekirdağ basınını 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek kongreye davet etti.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Ak Partinin Toplantısında Gündemdekiler Konuşuldu

 

Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Uzunlar toplantıda ik sözü alarak ilçe başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı ve Tekirdağ basınını 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek kongreye davet etti.Uzunlar burada basına yaptığı açıklamasında, “Yapılacak olan seçimlerde Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu belirtmek isterim. 15 Ekim Pazar günü yapılacak olan kongremizde tüm basını aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu. Düzenlenen basın toplantısında Ak Parti Milletvekilleri Metin AKGÜN, Mustafa YEL ve Ayşe DOĞAN, Ak Parti İl Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin UZUNLAR ve yönetimden partililer katıldı.CÜNEY YÜKSEL: BEN NE DEDİĞİMİ BİLİYORUM


Hüseyin Uzunların ardından söz alan, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt YÜKSEL; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin, Belediye hizmetlerini yerine getiremediğini bunun örneklerinin açık ve ortada olduğunu belirtti.

Başkan YÜKSEL, yaşanan olayları değerlendirmemiz gerekirse öncelikle susuz Tekirdağ’dan bahsedersek, Tekirdağ 1980’li yıllara döndü, boy boy fotoğraflar çektiriyorlar, jeneratörümüz  var elektrikler kesilse de artık susuz kalmayacaksınız, biz alt yapıyı tamamen bitirdik, bundan sonra sorununuz kalmayacak şeklinde çeşitli açıklamalarda bulunuyorlar.


Kadir Başkan’a sesleniyorum, ben ne dediğimi biliyorum. Diğer Kadir Başkanın Bir haber olduğu diğer konu vidanjörlerin boşalttıklarını tesiste parçalanıyor üstüne kokuyu bastıracak parfüm püskürtülüyor, daha sonra vidanjörün boşalttığı atıkları deşarj istasyonundan atıklar denize basılıyor. Altınova da ki bütün vatandaşlarımız kokudan şikayetçi herhangi bir biyolojik arıtma yok. Bu konu ile ilgili Çevre İl Müdürlüğünü göreve davet ediyoruz. Biyolojik arıtma eğer bu ise Kadir Başkanım siz bu koltuktan kalkın istifa edin, siz yaptığınız işi bilmiyorsunuz açıklamalarında bulundu.


TESKİ beceriksizliğiyle çökmüştür. Su da yaramıyor, susuzlukta yaramıyor TESKİ’ye . Geçen yıl 200 vatandaşımız hastanelere gitti. Neden? Çünkü bu konuyla ilgili herhangi bir klorlama veya diğer tedbirler alınmamıştır. Depoların düzenli bir şekilde bakım onarımı yapılmamaktadır. Hükümetimiz Naip Barajıyla Tekirdağ’ın su sorununu ortadan kaldırmıştır. Gelen suyun arıtma tesisinde arıtılması ve oradan dağıtımının yapılması gerekiyor. Kasım ayı gibi Süleymanpaşa arıtma sistemi devreye girecek. Bundan sonra 2050 yılına kadar Süleymanpaşa’nın su ihtiyacı karşılanmış olacak.

Maalesef Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin Belediyeleri, üstüne basarak söylüyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’si olmadığına inanıyoruz. Çünkü bu belediyelerin hiçbir şeyi ortaya koyamadığını savunuyoruz. Bu CHP,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değil Kemal KILIÇDAROĞLU’nun CHP’sidir.Son günlerde sosyal medya da Başkan Kadir ALBAYRAK ile soru cevap şeklinde beyanlarımız var. Alt yapı ile ilgili çalışmalarında problem olduğunu defalarca söyledik. Boruların çaplarının daraltarak yapılmasının uygun olmadığını ikaz ettik. Arıtma tesislerinin doğru noktalara konulmadığını belirttik. Başkan Albayrak, arıtma tesislerinin devreye girdiğini kendi ifade etmiştir. Buradan kendisine cevaplamasını istediğimiz soruları soruyoruz. Sosyal medyadaki yayınında her zaman ki gibi bilmeden araştırmadan yapılan ‘’Başkan Cüneyt YÜKSEL’’ yorumu demiş. Biyolojik arıtma tesisinin ifade ediyor. Bizler Ak Parti İl Başkanlığı olarak Altınova Mahallesini yerinde gördük. Siz Altınova Mahallesinde deşarj yapıyorsunuz, yaptığınız deşarj 450 metre mesafededir. Üstelik biyolojik arıtmadan geçirilmeden arıtma yapıyorsunuz. Vidanjörler Altınova mahallesindeki tesise boşaltma yapıyor. Ne yapıyorlar bunlar, katı atıkları Altınova mahallesindeki tesislere boşaltıyorlar diye konuştu. 
AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, AK Parti İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel ve AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar ve basın mensupları katıldı. Toplantıda Milletvekilli Mustafa Yel basın mensuplarının sorularını cevaplayarak, Türkiye'nin dünyanın en büyük ülkesi olması için hükümet olarak çok çaba sarf ettiklerini söyledi.Tekirdağ Milletvekili ve Ak Parti MKYK üyesi Mustafa Yel, Türkiye'nin büyüme rakamlarına değinerek, "Ülkemiz bulunduğu konum itibariyle, her dönem zorluklarla mücadele etmek zorunda olan bir yerdir. Biz Finlandiya değiliz, biz İsviçre değiliz. Yanı başımızda her zaman sıkıntılı olan ülkelerin yanı başında yaşamış bir ülkeyiz. İşte bu zorlukların gerdirdiği adeta kaderimiz olan zorluklarla mücadele etmek zorundayız. İşte bu zorluklarla mücadele etmek için, güçlü bir duruşumuz olması gerekir. Bu yıl ilk iki yıl çeyrekte 5'in üzerinde büyüdük. Yüzde 5 buçuk oranında bir büyüme gerçekleştirdik. 3'üncü çeyrekte yüzde 7 büyüme sağladık. Dolaysıyla yılın sonuna kadar inşallah, 4'üncü çeyrekteki büyümeyle birlikte bu yıl, Çin ve Hindistan'ı da geçerek, yüzde 5 buçuğun üzerine geçerek, dünyanın en büyük ülkelerinden olmak için hızlı bir gayretimiz var. Girişimlerimiz ve çalışmalarımız bunu daha iyi yere gelmesi içinde orta ve uzun vadeli programlarımız hazır" dedi.


Ak Parti Tekirdağ Milletvekili ve Meclis Milli savunma Bakanlığı Komisyon üyesi Metin Akgün ise Tekirdağ'daki askeri kışlaların şehir dışına taşınıp taşınmayacağı konusunda sorulan bir soru üzerine: Hükümetimiz biliyorsunuz bu konuda bazı çalışmaları oldu ve devam ediyor. Çorludaki 5. Kolordu komutanlığı içerisine ek binalar yapılıyor. Bakanlığımız Taşınması uygun görülen birlikler ile ilgili çalışmaları yürütüyor. Diğerleri içinde aynı durum önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir ifadelerini kullandı. 
 
 
 
 

Okunma :1588
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4407     Dün : 6355    Toplam : 5304364